Jak znaleźć darmową muzykę do filmu

lis 21, 2017

Jak znaleźć darmową muzykę do produkcji filmowej

Muzyka jest bardzo ważnym elementem produkcji filmowych. Wyobrażacie sobie film bez muzyki? Ok. Powstało kilka udanych filmów w którym nie było muzyki ale można by je policzyć na palcach jednej ręki. Muzyka podkreśla wydarzenia na ekranie i definiuje montaż. Bardzo często nadaje tempa produkcji. Duże wytwórnie zatrudniają znanych kompozytorów którzy piszą muzykę pod konkretny materiał. Potem muzyka jest nagrywana przez orkiestrę symfoniczną. W przypadku mniejszych produkcji miast orkiestry symfonicznej zakupuje się gotowe sample i za ich pomocą nagrywa ścieżkę dźwiękową. Tak to robią profesjonaliści którzy dysponują olbrzymimi budżetami i stać ich na zatrudnienie Hansa Zimmera (jest boski). Co jednak mają zrobić filmowcy którzy są amatorami albo ich budżety starczają na zakup kebaba? Jesteście skazani na filmy pełne ciszy?

Nie.

W XXI wieku w zupełnie legalny sposób możecie skorzystać ze źródeł dostępnych w internecie. Wybór jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Youtube Audio Library

Pierwszym z serwisów który chce wam przedstawić jest… Youtube Audio Library. Potężny serwis z licencjonowaną muzyką którą możecie zamieścić w swoim filmie. Cała muzyka zamieszczona w tej bibliotece jest darmowa i możecie z niej korzystać.

https://www.youtube.com/audiolibrary/music

Część utworów jest udostępniona na licencji Creative Commons Attribution co oznacza że będziecie musieli w napisach podać autora muzyki. Inne są udostępnione na licencji otwartej gdzie nie musicie nawet uznawać autorstwa.

Co znajdziemy na Youtube Audio Library? W zasadzie wszystko. Od muzyki symfonicznej po dubstep. Bardzo dobrze Youtube rozwiązał wyszukiwanie utworów. Możemy poza samym typem utworu przeszukiwać zasoby pod kątem nastroju muzyki, jego długości, instrumentu czy uznania autorstwa. To bardzo ułatwia życie o czym sami się przekonacie dobierając muzykę do swojego filmu. Polecamy muzykę tworzoną przez Kevina MacLeoda, Audionautix, Jingle Punks i Silent Partnera.

Produkcja filmow w Krakowie dla firm.

Incompetech.com

To druga, zdecydowanie mniejsza biblioteka która może się okazać bardzo pomocna dla początkującego film makera. Znajdziecie tu w zasadzie każdy gatunek muzyki. Od Disco przez muzykę symfoniczną po Jazz. Muzyka w Incompetech.com jest dostępna na zasadzie licencji Creative Commons Attribution co oznacza że będziecie musieli w napisach podać autora muzyki. To chyba jednak nie jest problemem. Serwis nie jest jednak tak przyjazny jak jego youtubowy odpowiednik. Wyszukiwanie utworów jest trochę bardziej siermiężne. Tym niemniej warto tam zajrzeć w poszukiwaniu tematów muzycznych.

www.Incompetech.com

Filmowanie dronem w Krakowie.

Moby Gratis

Tu mała rewelacja. Otóż MOBY udostępnił dosyć pokaźną bibliotekę swoich utworów dla niezależnych twórców filmowych. Tak! Serio! Warunkiem uzyskania zgody artysty na użycie jego utworu w filmie jest m. inn. to iż film nie może być przedsięwzięciem komercyjnym. Jak uzyskać zgodę? Zarejestrować się na stronie i przesłać zgłoszenie. Sprawdziliśmy. To działa. Po dwóch tygodniach dostaliśmy zgodę na użycie dwóch utworów w jednym z naszych projektów.

www.mobygratis.com

Świadczymy usługi dronem w Krakowie.

Free Soundtrack Music

Strona która trochę odstrasza swoim wyglądem ale jej zasoby są już całkiem interesujące. Część utworów jest całkowicie darmowa a inne są dostępne po zarejestrowaniu konta w serwisie. Co znajdziecie na stronie? Kiedyś w Krakowie mawiało się Szwarc, mydło i powidło. To powiedzenie doskonale oddaje zawartość tej strony. Warto poświęcić trochę czasu na przedzieranie się przez setki ścieżek gdyż można się natknąć na prawdziwe perełki.

www.freesoundtrackmusic.com

 Produkcje filmowe Kraków. Filmy krótkometrażowe i reklamowe.

Musopen

To ostatni serwis jakim chcemy was zainteresować. W serwisie tym znajdziemy utwory których prawa autorskie wygasły. To potężny serwis w którym znajdziecie przede wszystkim muzykę poważną. Aby pobierać utwory musicie się zarejestrować ale warto to zrobić bo zasoby są bardzo rozległe.

 Tworzymy filmy reklamowe wraz z montażem i postprodukcją.

Ten post nie wyczerpuje nawet w małej części zagadnienia tym niemniej może będzie pomocny przy produkcji waszych filmów.