Jak robić reklamy z rozmachem Hollywood

lis 28, 2017

Dziś pokażemy wam dwie nasze zupełnie zwariowane prace. Będzie też mini kurs compositingu. Prawdę mówiąc nie są to wcale tak bardzo zwariowane prace jeśli poparzymy na nasz zespół. Jedna z nich to reklama Niepołomic która miała być nieoczywista. Niepołomice to piękne miejsce które bardzo lubimy dlatego też i reklama musiała być piękna. Drugi projekt to już zupełnie pojechana na maksa grafika dla Nowej Huty Przyszłości z którą jesteśmy mentalnie związani. 

Przeczytaj

Jak znaleźć darmową muzykę do filmu

lis 21, 2017

Muzyka jest bardzo ważna w produkcji filmowej w Krakowie.

Macie już materiał filmowy. Postprodukcja zakończona pełnym sukcesem. Przystępujecie do montażu materiału i... stajecie przed nie lada wyzwaniem. Brakuje wam muzyki. Dobrej muzyki. Nie dysponujecie budżetem Michaela Baya. W zasadzie nie dyponujecie już zadnym budżetem bo został pożarty przez zdjęcia. Jeśli tak właśnie jest to ten post może przyjść wam z pomocą.

Przeczytaj

Kraków i Podgórze filmowane przez drona

lis 17, 2017

filmowanie_dron_krakow

Jesień nie była udana dla filmowców w naszym kraju. Skrót EXT w scenariuszu oznaczał przez większość czasu kłopoty. Niestety złotej Polskiej jesieni nie było i ubolewamy nad tym faktem. Tym bardziej że jesteśmy w trakcie zdjęć filmu dokumentalnego o Krakowskim Podgórzu (w przeszłości Wolnym Królewskim Mieście). Przez większość dni albo padało, albo iało a w niektóre dni jedno i drugie naraz. Udało nam się jednak wykorzystać kilka w miarę słonecznych dni i wykonać przynajmniej część zaplanowanych zdjęć. Plon tej pracy przedstawiamy Wam w dzisiejszym poście. 

Przeczytaj

Nadajemy filmowi z drona kinowego wyglądu

lis 16, 2017

Dziś pokażemy wam jak nadać filmowego wyglądu video które zostało zrealizowane dronem w niesprzyjających warunkach i przy niesprzyjającym świetle słonecznym. Mamy więc Kraków skąpny w smogu i nisko położone, listopadowe słońce. Czy z takiego video można cos wyciągnąć? Oczywiście. Nie zawsze możemy filmować w super sprzyjających filmowcowi warunkach. Co zrobić w przypadku kiedy wszystko sprzysięga się przeciwko nam? Wykonaliśmy lot dronek w Krakowie i zarejestrowaliśmy 10 sekundowy film w kiepskich warunkach a w naszym poście pokażemy wam i opiszemy co można zrobić z takim materiałem aby wyglądał o wiele lepiej.

Przeczytaj

Ile powinien trwać spot reklamowy aby nie zanudzić widza

lis 15, 2017

Nie ma na to pytanie prostej podpowiedzi. To zależy od wielu czynników. Jeśli robimy ogólna prezentację produktów firmy to już po 30 sekundach ryzykujemy znudzeniem widza. Szybki i dynamiczny montaż mogą nam pomóc ale nie zawsze. Jeśli zrobimy teledysk z 2-3 sekundowymi ujęciami to widz dostanie oczopląsu nie rejestrując jednocześnie produktu który chcemy wyeksponować. Zbyt statyczne i powolne video może nas z kolei skreślić już na starcie. 

Przeczytaj